top of page
Ankara'da uzman kadro ile tango dersleri

Grup Dersleri
 

Ankara Tango Kursu olarak Akademitango'da Düzenli Grup derslerimiz her hafta aynı gün/saatte yapılmakta ve 1 saat sürmektedir. Her ay farklı bir konsept işlenir. Ankara'da Tango Grup Derslerimiz eğlenceli ve bilgi yüklü geçer ve hedefimiz; dansından keyif alan/alınan sosyal tango dansçıları yetiştirmektedir. Tüm gruplarımızda ders boyunca, kadın ve erkek sayı eşitliğine özenle dikkat gösterilir, partner değişikliği yapılarak maksimum verim alınması gözetilir. Çünkü, derslerde farklı partnerlerle yapılan adımlar, farklı enerjilerle tanışmanız için güzel bir fırsattır. Grup derslerimize "ön kayıt" yaptırılması zorunludur.

 

Düzenli Grup Dersleri, dansçılarının seviyelerine göre aşağıdaki gibi belirlenir:


 

Yeni Başlayan Tango Sınıfları
 

Henüz hiç tango dersi almamış, tangonun büyülü dünyasına ilk kez adım atacak olanlar için Akademitango'da her ay yeni bir grup dersi açılır. Tango dansını öğrenmeye istekli yeni öğrencilerimiz için; Akademitango sıcak, samimi, eğlenceli ve rahatlatıcı bir ortam sunmaktadır. Eğer yeni açılan sınıfımızı 1-2 hafta kaçırmış iseniz üzülmeyin! Eğitmenlerimizden 1 özel ders randevusu alarak yeni açılan sınıfa kolaylıkla yetişebilirsiniz.

 

 

Başlangıç Seviye Tango Sınıfları (2 -12 ay)
 

Eğer tangoya daha önce başlamış, ara vermiş ancak tekrar başlamak istiyorsanız, eski bilgilerinizi tekrar etmek ya da karşı tarafın rolünü öğrenmek istiyorsanız Başlangıç Grubu derslerimiz tam size göre demektir. Başlangıç Gruplarımız "Başlangıç-Alt Grup" (Başlangıç-1) ve "Başlangıç-Üst Grup" (Başlangıç-2) olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Seviyeniz tespit edilerek bu iki gruptan birine kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başlangıç Seviye öğrencilerimiz 1 yılın sonunda tangonun temel konseptlerini öğrenmiş olarak bir üst seviyeye

Orta Seviye Grubu (2-3 yıl)

 

Tangoya en az 2 yıldır devam etmişseniz ve tango temel bilgilerini tamamlayıp dansınızı ilerletmek istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden Orta Seviye Gruplarımıza katılabilirsiniz. Orta Seviye Gruplarımız "Orta-Alt Grubu" (Orta Seviye-1) ve "Orta-İleri Grubu" (Orta Seviye-2) olmak üzere iki seviyeye ayrılmaktadır. Seviye tespiti yapılarak kolaylıkla uyum sağlayabileceğiniz gruplarımızdan birine adaptasyonunıuz sağlanır. Bu gruplarımız gelişimci gruplarımızdır ve tangonun görece daha karmaşık konseptleri işlenir.

 

İleri Seviye Grubu (4 yıl ve üzeri)

 

Tangoya en az 4 yıldır devam eden ve dersleri teknik ağırlıklı olarak öğrenmek isteyenler içindir. Tango konseptleri derinlemesine işlenir, katılımcılara konseptlerin açılımlarını analiz etme fırsatları yaratılır. "Tango Matriks" ile tanışmak istiyor musunuz? Cevabınız "evet" ise sizi İleri Seviye Grup derslerimize bekliyoruz.

 

Master Sınıf (5-6 yıl)

Tango eğitmeni olmak istiyorsanız ya da Tango Matrix mantığını çözerek tangonun farklı boyutlarıyla tanışmak istiyorsanız sizi Master Sınıfımızda sınırlarınızı zorlayacak, bir o kadar da basite indirgeyecek çözüm yollarını bulmayı öğretiyoruz. Kendini aşmak isteyenlerin sınıfında buluşmak üzere..

 

Yukarıdaki gruplardan size uygun olan herhangi birine devam etmek istiyorsanız, Ön Kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen sizi arayalım. Eğer başka sorularınız varsa formdaki mesaj bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. 

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page